Yaşam

Hamilelik ilk belirtileri nelerdir?

Birçok kadın hamile olduğundan şüphelenmeye başladığında ilk yaptığı şey hamiliğin ilk oluşturduğu belirtileri araştırmak oluyor. Peki nedir bu belirtiler?

Hamileliğin en belirgin özelliklerinden birisi regl döneminin gecikmesi ve hamilelik süreci boyunca oluşmamasıdır.( nadiren de olsa bazı kadınlar hamilelik döneminde de regl görebilmektedir.) ancak regl gününe gelene kadar birçok belirti oluşmaya başlar. Farkına varılmayan bu belirtiler nelerdir?

Tüm kadınlar için kutsal sayılan ve her anı özel olan hamilelik sürecinin belirtileri pek çok kadın tarafından merak ediliyor. Kasıklarda oluşan ağrılar ve değişken ruh hali hem regl döneminin hem de hamileliğin ortak belirtilerindendir. Ancak daha öncesinde ortaya çıkan bazı belirtiler bulunuyor. Peki bu belirtiler nelerdir? Hamile olan insan bunu nasıl anlar?

HAMİLELİĞİN İLK BELİRTİLERİ

  • Hamileliğin ilk günlerinden itibaren sık idrara çıkma süreci başlamış olur.
  • Göğüslerde hassasiyet oluşumunun yanı sıra; göğüs ucunda renk değişimi oluşabilir.
  • Vücutta halsizlik ve yorgunluk hali
  • İç çamaşırında lekelenme ve vajinal akıntının artması
  • Mide bulantısı gibi semptomlar hamilelik belirtileri arasında yer alır.

Yukarıda yer alan her belirti her kadında mutlaka oluşacak diye bir kural yoktur. Vücut yapısına göre bu belirtiler değişebilir ya da ilk hamileliğinizde yaşadınız diye ikincisinde kötü sorunlar yaşayacak değilsiniz!

Başa dön tuşu