Spor

Alper Bakırcıgil sosyal medya hesabından duyurdu: TRT ile ilişiği kesildi

2022 Dünya Kupası F Grubu’nda Kanada-Fas arasında oynanan karşılaşmanın 4. dakikasında gelen gol üzerine FETÖ’cü Hakan Şükür’ün adını anan ve golünü hatırlatan TRT spikeri Alper Bakırcıgil, ‘Dünya Kupası’nın en hızlı golü Hakan Şükür tarafından atılmıştır’ sözleriyle tepki almıştı. Spikerin bu sözlerine sosyal medyadan da tepki yağmıştı. Maçın ikinci yarısında ise Bakırcıgil’in yerine başka bir spiker maç anlatımına devam etmişti. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Alper Bakırcıgil, TRT ile ilişiğinin kesildiğini duyurdu.

Kanada-Fas maçını anlattığı dakikalarda FETÖ’cü Hakan Şükür detayına giren ve tepki çeken bir bilgilendirme yapan spiker Alper Bakırcıgil’in TRT ile ilişiği kesildi. Maçta dakika 4’te gelen gol üzerine yorumda bulunan Bakırcıgil, maçın ikinci yarısında yerini başka bir spikere bıraktı. Kanada-Fas maçının ikinci devresini Cüneyt Kıran anlattı. Sosyal medyanın da gündemine oturan konuyla ilgili yaşanan yeni gelişmeyi duyuran Alper Bakırcıgil, TRT kurumu ile ilişiğinin kesildiğini açıkladı.

İKİNCİ DEVREDE YAYINDAN ALINDI

Sosyal medyanın gündemine oturan ve tepki alan olay, 2022 Dünya Kupası F Grubu Kanada-Fas maçında yaşandı. TRT ekranlarında yayınlanan Dünya Kupası turnuvasının F Grubu’nda mücadele eden Kanada-Fas maçını anlatan spiker Alper Bakırcıgil, karşılaşmanın 4. dakikasında gelen gol ile birlikte ‘Dünya Kupası’nın en hızlı golü Hakan Şükür tarafından atılmıştır’ yorumunda bulundu. Spikerin maç esnasında firari FETÖ’cü Hakan Şükür ile ilgili bu bilgiyi vermesi sosyal medyada tepkiyle karşılandı. Maçın ikinci devresinde ise Alper Bakırcıgil’in yayından alındığı ve karşılaşmanın kalan dakikalarını spiker Cüneyt Kıran’ın anlattığı görüldü.

TRT İLE İLİŞİĞİ KESİLDİ

Spor gündemine oturan bu olayın ardından spiker Alper Bakırcıgil’den bir paylaşım geldi. Sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir paylaşım yapan Bakırcıgil, ‘Uzun yıllar gururla çalıştığım TRT kurumundan bugün yaşanan olay sonrasında ilişkim kesilmiştir. Ayrılıklar da sevdaya dahildir. Yeniden görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın.’ ifadelerini kullandı.

 

Başa dön tuşu