Yaşam

68 il için uyarı! Çok fena geliyor, hafta sonu plan yapmayın

Hafta sonu plan yapanlara kötü haber. Meteorolojiden tam 68 il için uyarı geldi. Hava durumu tahminleri değişti, Çok fena geliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika açıklaması yaparak hafta sonu için plan yapan vatandaşları uyardı. Aralarında İstanbul’un da bulunduğu tam 68 il için şiddetli sağanak yağış uyarısı geldi. Sağanak yağış sırasında yaşanabilecek olan sel su baskını ve taşkınlara karşı vatandaşların tedbirli olması istendi. Meteoroloji 10 Aralık 2022 hava durumu haberimizde…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava durumu tahmin raporu değişti. Hafta sonu havanın güzel olacağı açıklanmıştı ancak harita tersine döndü. Meteorolojiden yapılan duyuruda tam 68 ilde şiddetli sağanak yağış beklendiği bildirildi. Marmara Bölgesi, Ege bölgesi, Akdeniz Bölgesi’nde yağışlar gök gürültülü ve çok kuvvetli olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağış sırasında yaşanabilecek olan olumsuzluklara karşı da tedbir alınmasını istedi.

Tam 68 ilde yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre Türkiye’nin güneyi ve batı kesimlerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Ancak Marmara Bölgesi’nin batısı, Muğla, Aydın ve Edremit Körfezi ile İzmir ve Manisa’nın güney, Uşak’ın batı çevrelerinin; Antalya ve Isparta’nın iç kesimlerinin; Batı Karadeniz, Kocaeli ve Sakarya’nın kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı olacak. Antalya’nın Doğu ilçelerinde sağanak yağışların kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Sis ve pus olaylarına dikkat

Aynı zamanda yurdun iç ve Doğu kesimlerinde gece ve Sabah saatlerinde Sis ve pus olayı bekleniyor. Sürücülerin Sis ve pusa karşı tedbirli olmaları istendi.

Başa dön tuşu