Turgutlu

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde kepçe ile gelin alma merasimi gündeme oturdu

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde en ilginç gelin alma merasimi yaşandı. İş makinesi operatörü olan Damat, gelinin baba evinden kepçe ile aldı. Kepçe ile gelin alma merasimini görenler şaşkına döndü.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde iş makinesi operatörü olarak çalışan damat evleneceği gelini baba evinden kepçe ile aldı. Manisa’da ilk kez Yaşanan bu sıra dışı gelin alma merasimi görenleri Bir Hayli şaşırttı.

Kepçeyi gelin arabası gibi süsledi

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yaşayan kepçe operatörü Veli Acar, Şeyma kanat ile dünya evine girdi. Ancak kepçe operatörü damat Gelin arabası süslemek yerine iş makinesini balon ve çiçeklerle gelin arabasına çevirdi. Gelin arabası gibi süslenen kepçeyi görenler bir hayli şaşırırken iş makinesi ile hatıra fotoğrafı çektirenlerde oldu. Damat adayı gelin alma töreninin ardından düğün salonuna gitmek için yine kepçe ile düğün konvoyuna katıldı.

Vatandaşlar da yolda kepçenin de bulunduğu gelin konvoyunu görünce şaşırırak cep telefonu kameralarına sarıldı. Damadın mesai arkadaşları da konvoya kepçeleri ile birlikte katıldı.

Başa dön tuşu