Medya

Kafasını kapatmış ama sokakta el ele! Kızılcık Şerbeti dizisinde başörtüsü olayı

Ekranların sevilen dizisi Kızılcık Şerbeti yeni bölümü ile bomba etkisi yaratacak gibi gözüküyor. Her yeni bölümü ile ayrı bir şok etkisi yaratan Kızılcık Şerbeti son bölüm ile “başörtüsü” kelimesiyle herkesi ayaklandıracak…

Doğukan Güngör, Sıla Türkoğlu, Settar Tanrıöğen, Sibel Taşçıoğlu, Evrim Alasya, Barış Kılıç ve Müjde Uzman gibi ünlü isimlerin oynadığı Kızılcık Şerbeti son bölüm bu akşam reytingleri tavan yaptıracak türden.

Daha yayınlanmadan fragmanlarındaki başörtülü sahnelerle gündeme bomba gibi düşen Kızılcık Şerbeti dizisi bugüne kadar dikkat çekmeyi sürdürdü.

Kızılcık Şerbeti izleyenlerin bazılarının toplumsal sorunlara değindiğini belirterek beğendiği, bazılarının ise konusunu eleştirdiği bir dizi oldu. Kızılcık Şerbeti 10. bölüm ile yine ortalığı karıştıracak gibi gözüküyor.

Kızılcık Şerbeti dizisinde başörtüsü karşıtlığı

Yayınlandığı ilk bölümden itibaren başörtüsü karşıtlığını gösteren Kızılcık Şerbeti 10. bölüm fragmanı ile yine damga vuruyor. Fragmandan bir kesitte, “Kafasını kapatmış ama sokakta el ele” sözleri dikkat çekiyor. Bu sözlerle Kızılcık Şerbeti son bölüm ile şimdiden olay yarattı bile.

Sosyal medyadan Kızılcık Şerbeti son bölüm fragmanı hakkında yorumlar yapılıyor. Kullanıcılardan bazıları “Kapalıysa ne olmuş? İlk sevgilisi olan bu kız mı? Belki yanındaki kocası olabilir! Kime ne? Önemli olan evliyken sadık olmak. Apo Ömer’e akıl veriyor, kendisi Alev’e koşuyor.” şeklinde yorumlar geldi.

Kızılcık Şerbeti konusu

Kızılcık Şerbeti dizisi Fatih ve Doğa’nın evliliğini konu ediniyor olsa da kadına şiddet gibi toplumsal sorunlara da değiniyor. Kızılcık Şerbeti yeni bölüm konusunda ise Nursena ve Umut’un yeni bir aşkın başlangıcını gösteren el ele halleri işte konu olacak sözlerin sahnesini temsil ediyor. Bu akşam Kızılcık Şerbeti yeni bölüm ile ayrıntılar netliğe kavuşacak.

Başa dön tuşu