Teknoloji

iPhone 15 tüm modellerini geride bırakacak!

Apple şirketi iPhone 14 modelini çıkararak tüm modellerini zaten geride bırakmıştı. Tasarımı ve donanımı ile iPhone 14 ve iPhone 14 pro standart versiyonlara kıyasla çok daha fazla avantaja sahip. iPhone 14 ve iPhone 14 Pro Max batarya kapasitesi ve ekran büyüklüğü haricide pek farka sahip değil. iPhone 15 modelleri ise tüm durumları değiştireceğe benziyor.

iPhone 15 Ultra, pro modellerden farklı olacak. Apple, yeni nesilde Pro Max yerine Ultra modeli sunmayı düşünüyor. Öğrenilen bilgilere göre iPhone 15 Pro’ya göre iPhone 15 Ultra öncelikle kamera olmakla birlikte çok fazla avantaja sahip olacak.

iOS 17 beraber tanıtılacak olan iPhone 15 modellerine dair bazı ayrıntılar öğrenildi. Yeni nesil telefonlarla alakalı bilgi sahibi olmaya başladık. iPhone 15 Ultra üst düzey yazılımı ile fotoğraf ve video performansı ile de başka bir düzeyde olacak.

iPhone’lara yeni uygulama: iOS 17’nin detayları

Apple, tüm bunların yanı sıra en üst seviyesinde olacağı modelde işlemcinin sınırlarını da kaldıracağını belirtiyor. Telefonun çok ısınmasını engellemek için iPhone 15 Ultra’nın soğutma sistemini iyileştirmeye sahip olacağı söyleniyor.

Apple iOS  17 ile verimliliği de ön planda tutmayı amaçlıyor. ABD merkezli şirket Find My ve Home uygulamalarında da ince ve yeni ayrıntılara yer verecek. Ek olarak iPhone 15 Ultra ile beraber tüm modellerde Dynamic Island bulunacak.

Başa dön tuşu