Medya

Bölgeyi çöplüğe çevirenlere müdahale! Kaçak hafriyat alanı yaptılar

Manisa Büyükşehir Belediyesi plastik atıkları bıraktığı ve araçların kaçak hafriyat dökümü yaptığı bölgeyi buldu. Turgutlu ilçesi Çepnidere Mahallesi’nde bulunan İzmir Kemalpaşa Sanayi Bölgesi’nde bulunan alana kaçak döküm yapan araçlara ceza işlem yapıldı, ayrıca trafikten men edildiler. Manisa halkının da kaçak döküme karşı duyarlı olması konusunda açıklama yapıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Adem Gökçe ve beraberinde Çepnidere Mahalle Muhtarı İnan Girgin temizlik ve bertaraf etme çalışmalarına katıldılar.

“Doğayı koruyalım”

Başkan Adem Gökçe, “Turgutlu’da Çepnidere Mahallesi’nde daha önce arkadaşlarımızın işlem yaptığı kaçak döküm bölgesindeyiz. Turgutlu ve Kemalpaşa ilçelerinin sınırındayız. Kemalpaşa Organize Sanayi’nden gelen atıkları kaçak olarak bıraktılar. Bugün itibari ile temizliyoruz. Cengiz Başkanımıza bu konudaki ilgisi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak çevremize verdiğimiz ehemmiyetten dolayı bu kirliliğe gönlümüz razı gelmezdi. Bugünden itibaren buraları temizliyoruz ve devamını sağlayacağız. Vatandaşlarımızdan ricamız bundan sonra kaçak döküm yapmak isteyen kamyonları gördüklerinde duyarlı davransınlar. Beraber çevremizi korumak için çalışmamız gerekiyor. Doğa hepimizin. Hepimiz bu topraklar üstünde yaşıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Muhtar Girgin’den açıklama:

“Kaçak döküm konusunda yapılan hemen müdahale için Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ve Daire Başkanı Adem Gökçe’ye teşekkür ediyoruz. Başkanımızın da ifade ettiği gibi tespitin ardından hemen müdahale başladı. Kemalpaşa bölgesindeki Bağyurdu ile Kurtbaba yolu tarafından gelen kaçak atıklar sıkıntımız. Atıkların üstünde İzmir Kemalpaşa ibaresini gördük. Bizim vatandaşlarımızın çevreyi olumsuz etkileyen bu kaçak döküm yapan kişileri plakalarını alıp Zabıtaya, Muhtarlığa, Jandarmaya ya da Polise ihbar etmelerini isteğimiz. Çünkü burada her alana bir bekçi görevlendirme imkanımız yok. Vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırıyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ediyoruz. Daha güzel bir Manisa ve Turgutlu için beraber mücadele edeceğiz.”

Başa dön tuşu