Teknoloji

Apple için 2024’de yeni dönem başlıyor!

2024 itibariyle Apple Watch ve iPhone mobil cihazlarında yepyeni ekranlar kullanacağı söyleniyor. Teknoloji liderlerinden Apple, LG ve Samsung gibi ekran konusunda iş birliği yapmak mecburiyetinde kaldığı ortaklarına bağımlılığını azaltmak istediği için böyle bir karar aldı deniyor. Ortaya atılan iddialarda ilk geçişin Apple Watch microLED ekran teknolojisi ile olacağı var.

Apple’ın yakın bir zamanda kendi ekranlarını ürünlerinde kullanması bekleniyor. Bloomberg’in yaptığı haberde Apple, 2024 itibariyle Apple Watch ve iPhone mobil cihazlarında şirket içinde tasarlanan özel ekranları kullanacak. Kendi ekranlarına geçme amacı da beraber çalıştığı iş ortaklarına olan bağımlılığını olabildiğince minimalize etmek gibi gözüküyor.

Apple Watch ilk ürün

Ortaya atılan iddiaya göre Apple’ın bu konudaki ilk adımı Apple Watch Ultra ile 2024’ün sonlarında olacak. MicroLED ekran teknolojisini Apple Watch’da tanıtmasının ardından iPhone cihazlarında kullanım genişletilecek. Apple’ın tasarladığı ekranların bir dış tedarikçi tarafından üretileceği düşünülüyor.

Bloomber’in haberine göre Apple, Mac’ler, iPad’ler ve iPhone’lar için daha fazlası adına elinden geleni yapıyor, böylelike Cupertinolu şirket çok sayıda üçüncü taraf bileşen tedarikçisi ile beraber çalışma mecburiyetinde olmayacak.

“Cam üstüne boyanmış gibi”

Apple Watch’un microLED ekranlarını halihazırda test ettiği iddia ediliyor. MicroLED teknolojisi ile ekran daha canlı renklerle iyileştirilmiş görüş açıları ve daha parlak bir görüntü getirecek. Ekranlar adeta içeriğin camın üzerine boyanmış gibi, yorumunu yapan Bloomberg 2024 sonlarında tanıtımın yapılacağını söyledi.

Başa dön tuşu