Teknoloji

Amazon’un işten çıkarmaları dev rakama ulaştı!

Amazon’da yaşanan işten çıkarmaların sayısının belirtilenden çok daha fazla olduğu ortaya çıktı!

Kasım ayında pek çok şirket gibi Amazon da bünyesinde çalışan 10 bin personelin işine son verdiği hakkında haberler yazılıp çizilmeye başlamıştı. Ancak şirketin işten çıkarmaları bu sayıyla kalmadı. İşte detaylar…

Amazon şirketinde işten çıkarmalarının artacağı belirtilen şirkette işten çıkarmalar perakende ve işe alım bölümlerinden işten çıkarmaları gerçekleştirecek. Tüm dünya, korona virüs pandemisinde yaşadığı sıkıntıları çözebilmek adına online ve internet alışverişiyle çözmeye çalıştı. Bu çerçevede en büyük pikini oluşturan internet şirketleri ve mağazaları döneminin hızına yetişebilmek için yüz binlerce kişiyi şirkete dahil etti. Durumun normale dönmesinin ardından Amazon büyüttüğü şirketin bölümlerinde hangisinin kar edip etmediğini görebilmek ve bu durumda maliyeti düşürebilmek için önlemler aldı.

İŞE ALIMLARI DURDURDU

Amazon tüm bu işlemlerin ardından işe alımları durdurdu. Bazı mağazaların işini durdurarak iş birimlerini kapatmak zorunda kaldı.

ON SEKİZ BİN KİŞİYE ULAŞACAK

Amazon’un işten çıkarmaları; geçtiğimiz Kasım ayında 10 bin kişiye ulaşmıştı. Son çalışmaların ardından bu sayıya 8 bin kişiyi daha dahil ederek toplamda 18 bine yakın kişi işten çıkarılmış olacak.

Başa dön tuşu