Medya

17 ilçeden öğrenci gelecek, Manisa’nın ilk Matematik Atölyesi

TÜBİTAK ve Üniversiteler ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı projede günlük yaşam becerilerine dayanarak matematik dersinin öğrenimini kolaylaştırmak ve küçük yaştan itibaren matematiği öğretmek amacı il Manisa’da Her Yerde Matematik projesi Cemal Ergün İlkokulu’nda başladı.

Proje 1 ayda hayata geçirilerek açılış yapıldı. Açılış Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici ile beraber Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş ve Milli Eğitim Şube Müdürleri, İl AR-GE departmanı, öğretmenler ve öğrenciler birlikte yaptı.

17 ilçeden öğrencilere açık

Manisa’da açılan Matematik Atölyesi bütün sene Manisa Merkez’e ek olarak diğer 17 ilçeden miniklere dokunmatik ve görsel olarak dersler verecek.

Öncü öğretmenler, destek bakanlıktan

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Manisa’ya gerekli materyalleri sağladı ve kurulumu Cemal Ergün İlkokulu’nda kuruldu. Tavan aksesuarları, duvar resimleri ve öğretim materyalleri ile atölye donaltı.

Teori somutlaşacak

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü olan Mustafa Dikici, açılışta şunları söyledi:

“Bakanlığımızın son zamanlarda önem verdiği projelerden birisi olan Her Yerde Matematik projesidir. Bu tür atölyelerin öğrencilerin yaşam becerileri ile örtüşmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Teorik bilgilerin somutlaştırılıp kalıcı hale gelmesini sağlıyoruz. Atölyeye destek veren hayırseverlere özellikle teşekkür etmek isterim. Ek olarak bizler burada iki projeyi birleştirdik. Milli Eğitim olarak bu tür atölyeleri ise arttırmak istiyoruz. Yalnızca Cemal Ergün İlkokulu değil, diğer okuldan öğrencilerimizde bu projeden yararlanacak.”

Başa dön tuşu