Kula

Manisa’nın kula ilçesinde 2385 adet kaçak tarihi eser ele geçirildi

 

Manisa’nın Kula ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yürütülen istihbarat çalışmaları sonucunda bir eve tarihi eser operasyonu düzenlendi. Operasyonda Helenistik ve roma dönemine ait olduğu değerlendirilen toplam 2385 adet Kaçak tarihi eser ele geçirildi. Ayrıca adreste yapılan aramada çok sayıda tabanca mermisi de ele geçirildiği öğrenildi.

Manisa’nın Kula ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından uzun zamandan beri yürütülen istihbarat çalışmalarının neticesinde bir ikamete operasyon gerçekleştirildi. Düzenlenen operasyonda adreste yapılan aramada Helenistik ve roma dönemine ait olduğu değerlendirilen 2385 adet tarihi eser ele geçirildi. Ayrıca tarihi eserlerle birlikte yakalanan şüpheli gözaltına alındı.

Çok sayıda tabanca mermisi de bulundu

Dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen operasyon kapsamında adreste yapılan aramada tarihi eserlerin yanı sıra çok sayıda tabanca mermisi de bulunduğu öğrenildi. Ele geçirilen tarihi eserlere Jandarma ekipleri tarafından el konulurken gözaltına alınan şüpheli karakola götürüldü.

Başa dön tuşu