Yaşam

Yüzdeki tüylerden kurtulmanın doğal yolu! Bir tutam sürün yüzünüzde tüy kalmasın

Yüzdeki tüylerin çok göz önünde olması rahatsızlık verirken bundan doğal yollarla kurtulmak için araştırmalar yapılıyor. Ev yapımı doğal yollarla yüzdeki tüylerden kurtulmak mümkün. Lazer, ağda ve benzeri yöntemlere gerek kalmadan vücuttaki istenmeyen tüylerden doğal yolla kurtulabilirsiniz. İşte o tarif…

Vücutta ve özellikle de yüzde istenmeyen tüylerden lazer, beyazlatma veya ağda gibi farklı yöntemlerle de kurtulabilirsiniz. Fakat bu yöntemlere başvurmadan önce sonuçlarını iyi bir şekilde değerlendirmek gerekiyor. Ağda kıl kökünde kalıcı bir tahribata sebep olabiliyor. Epilasyon ise kıl köklerini güçlendirerek daha hızlı çıkmasına neden oluyor ve uzun vadede tam anlamıyla kalıcılık sağlamayabiliyor. İnsanları düşünen birçok güzellik uzmanı da bu konulara dair açıklamalarda bulunmuştu.

Tüy ağartıcı çözümler ise hassas ciltlerin özellikle uzak durması gereken yöntemlerden. Lazer ayrıca maliyetliyken ince tüyler üzerinde de istenen etkiyi sağlamıyor. Lazer işlemi uygulanırken yanlış dalga boyunda yapılması da tüyleri bırakın azaltmayı çoğaltabiliyor. Tüm bunlar düşünüldüğü zaman en zararsız olan tüyleri yok etme yöntemi doğal olanlar.

Doğal ev yapımı tüy yok etme yöntemi ile herhangi bir yan etki yaşamadan ve evinizde olan malzemelerle cildinizin bakımını sağlayabilirsiniz. Yüzdeki kıl ve tüylerden doğal yöntemlerle kurtulmak için iki metot uygulayabilirsiniz.

Mısır unu, şeker ve yumurta

1 yemek kaşığı şeker ile yarım yemek kaşığı mısır ununu alın ve 1 yumurta ekleyin. Kasede karıştırdıktan sonra soyularak çıkarılabilen bir maske elde edeceksiniz. Düzenli kullanımla yüzünüzdeki tüylerin dökülmesini sağlayan bu maske aynı zamanda peeling etkisi yaratıyor.

Limon, su ve şeker

Bir su bardağının 4’te 1’i kadar limon, yine aynı şekilde su alın. Karışıma 1 su bardağı şeker ekleyin. Bu eski ağda elde etme yöntemi artık pek uygulanmıyor olsa da tercih edilmesi gereken bir yöntemdir. Marketlerde satılan ağdalardan ziyade bu karışım ile tüyler gittikçe azalmaktadır.

Karışımınızı tencerede düzenli karıştırarak, yanmadığından emin olun. Tencereye yapışmadan macun kıvamına getirip vücudunuzdaki istenmeyen tüylere uygulayabilirsiniz.

Başa dön tuşu