Medya

Ucuz Xiaomi tabletin Türkiye’ye gelişi vatandaşı sevindirecek

Xiaomi Pad 6 Türkiye’ye geliyor. Tabletin gelişi için geri sayım başladı. Xiaomi Pad 6 tanıtımının ne zaman olacağı belli oldu. İşte detaylar…

Xiaomi, 2023 yılında piyasaya süreceği ürünler için büyük bir hazırlık yapıyor. Türkiye’de de çok tutulan Xiaomi akıllı telefonları olduğu biliniyor. Fakat firmanın tek ürünü akıllı telefonlar değil. Xiaomi markası teknolojinin birçok yerinde kendini gösteriyor. Xiaomi, telefonlarıyla olduğu kadar tablet modelleriyle de beğeniliyor.

Şu an Xiaomi Pad 6 serisi tabletler konuşuluyor. Markanın bu serisinin uygun fiyatlarla piyasaya girmesi bekleniyor. Xiaomi Pad 6 ve Xiaomi Pad 6 Pro isimleriyle iki model tableti piyasaya sunacak.

Xiaomi Pad 6 serininin tanıtımı

Xiaomi Pad 6 serisinin 2023 senesinin ikinci çeyreğinde bekleyenlerle bir araya geleceği biliniyor. Fiyat olarak uygun olduğuna ek olarak tabletin özellikleri de paylaşıldı. Yeni tablet serisinde standart Pad 6 ve Pad 6 Pro modellerinin olduğu duyuruldu.

Serideki iki tabletinde 11 ve 12 inç arasında ekranı olacağı söyleniyor. 2880 x 1880 piksel çözünürlükte, 120Hz ekran yenileme hızını destekleyen Amoled ekranın Pro modelde yer alacağı söyleniyor. Ayrıca serideki bu iki tabletin arkasında çift kamera olacağı biliniyor.

Standart modelin Snapdragon 870 yonga setinden güç alacağı beklenirken Pro modelin gücünün Snapdragon 8+Gen 1 yonga setinden geleceği söyleniyor.

Çin’de tanıtılacak

Xiaomi Pad 6 serisinin tanıtımının öncelikle Çin’de gerçekleşeceği bildirildi. Sonrasında Avrupa’ya ve ardından Türkiye’ye geleceği biliniyor. Xiaomi Pad  5 serisinin sunumundan belli bir süre sonra Türkiye’ye sunulduğunu göz önüne alarak beklentiler bu yönde.

Xiaomi Pad 5 piyasaya 3.999 TL olarak sunulmuştu. Şimdi Xiaomi Pad 6’nın da buna benzer bir fiyat ile piyasaya gireceği düşünülüyor.

Başa dön tuşu