Medya

TUS ne zaman? TUS başvuruları ne zaman yapılacak?

ÖSYM 2023 sınav takvimini açıkladı ve TUS 2023 tarihi de netleşmiş oldu. TUS sınavı başvurusu ne zaman yapılacak? TUS ne zaman? TUS kaç dakika ve ne işe yarar?

2023 yılının ilk TUS heyecanı başladı. Sınava başvuracak adaylar TUS sınavına dair araştırmalar yapıyor. TUS başvurusu ve sınav tarihi ne zaman? TUS kaç dakika sürüyor, TUS sınavına girenler nereye başvurabiliyor?

TUS başvuruları başladı mı?

TUS 1. Dönem Başvuruları 27 Ocak – 6 Şubat tarihleri arasında yapılıyor. ÖSYM AİS üzerinden başvuruları adaylar kolayca yapabilir.

TUS ne zaman yapılacak?

2023 ÖSYM sınav takviminde TUS sınav tarihi 26 Mart olarak belirlendi.

TUS hangi aylarda oluyor?

TUS (Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı veya Tıpta Uzmanlık Sınavı) Türkiye’nin tıp fakültelerini bitiren kişiler için uzmanlık eğitimi (branş seçme) sınavıdır. Her sene Eylül ve Mart aylarında 2 kere gerçekleştirilmektedir

TUS ne işe yarıyor?

TUS sınavına giren tıp mezunları bölümün belirlediği eğitim süresince eğitim alırlar. Başarılı şekilde eğitimleri bitirmelerinden sonra “Uzman Doktor” unvanı kazanırlar.

TUS süresi ne kadar?

120 soru Temel Tıp Bilimleri, 120 soru Klinik Tıp Bilimleri olmak üzere toplamda 240 sorudan oluşan TUS sınavında iki oturum için toplam süre 240 dakikadır.

Başa dön tuşu