Medya

Tanınmayacak kadar değişti! Büşra Pekin’in son hali şaşırttı

Büşra Pekin, Yılbaşı Gecesi filmi için baştan aşağı değişti. Filmin yayınlanmasıyla gündeme tekrar oturan Büşra Pekin kimdir? Büşra Pekin hakkındaki detaylar…

1982 doğumlu Büşra Pekin, yeni filmiyle birlikte tekrar ekranlarda. Geçtiğimiz günlerde yaptırdığı estetiklerle gündeme tekrar gelen oyuncu, estetik iddialarını yalanlamıştı. Değişen görüntüsünün yeni filmi için bir imaj çalışması olduğunu vurgulamıştı. Peki Büşra Pekin nereli, kaç yaşında? İşte Büşra Pekin hakkında merak edilenler…

Büşra Pekin kimdir?

Büşra Pekin, 30 Haziran 1982 yılında babasının iş nedeniyle bulunduğu Suudi Arabistan’da doğdu. Annesi Ankaralı olan Pekin’in Babası Selanik göçmeni İstanbullulardan. Büşra Pekin ise İzmir’de büyümüştür. Lise eğitimini Yaşar Neng Koleji’nde başladıktan sonra ABD Arkansas Lake Side High School’da tamamlamıştır. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nin GSF Tiyatro Bölümü mezunudur.

Büşra Pekin’in oyunculuk hayatı

2022 tarihinde En Son Babalar Duyar dizisine konuk olmasının ardından kameralar karşısında yerini almaya başlamıştır. 2005 tarihinde BKM Mutfak ekibine katılmış ve 2006 yılında yeni nesil Bir Demet Tiyatro oyuncuları kadrosuna katılmıştır.

Kutsal Damacana filminde 2007 yılında Selen’i canlandırmıştır. Ardından birçok dizi projesinde bulunmuş, 2008 – 2010 arasında Çok Güzel Hareketler Bunlar programında oynamıştır. Ustaca oynadığı çeşitli tiplemelerle kendisinden çok söz ettirmesinin yanı sıra skeç yazarlığı da yapmıştır.

2009 senesinde Neşeli Hayat filminde aldığı rol ile Sadri Alışık ödülü almasına ek olarak Sinema Yazarları Derneği’nin düzenlediği törende SİYAD En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü de almıştır. Çok Film Hareketler Bunlar filminde aynı yıl yer alan Pekin, 2011 tarihinde Şirin Hatun karakteri ile Muhteşem Yüzyıl’da da konuk oyunculuk yapmıştır.

Hadi İnşallah filminde 2014 yılında Murat Boz ile başrolde yer alan Pekin, Pucca’yı canlandırmıştır. Sonrasında Mucize, İtirazım Var, Kolonya Cumhuriyeti, Tatlım Tatlım, Fırıncının Karısı, Bayi Toplantısı ismindeki filmlerde başrolleri oynamıştır. Son olarak ise 2022 yılında Türkiye’de çok büyük ilgi gören Dilberay filminde Dilber Ay’a hayat vermiştir.

Başa dön tuşu