Medya

Son sözleri ‘Nefes alamıyorum’ oldu

Manisa’ya bağlı Salihli ilçesinde oğlu kuyuya düşen babanın oğlunu kurtarmak için atladığı ve ikisinin de hayatını kaybettiği olayla ilgili yeni ayrıntılar geldi. Anne Yağmur Derin’in kuyuya ip attığı, fakat gücünün yetmediğini, eşi Aytuğ Demir’in son sözlerinin “Nefes alamıyorum” olduğu öğrenildi.

Manisa Salihli’de 5 Ocak tarihinde gerçekleşen olayda aile yaşadığı sitedeki oyun parkının civarında yürüyüş yapıyordu. Yakındaki 60 metrelik kaçak olarak açılan sondaj kuyusuna düşen 2 yaşındaki oğlu Batu Demir’i kurtarma için atlayan Aytuğ Demir’de oğluyla birlikte sıkışarak öldü. Kahreden olayda site yöneticisi Hamza Akiş ve sondaj firmasının yöneticisi Vasfi Çakır tutuklanmıştı.

Sabah gazetesindeki habere göre 28 yaşındaki anne Yağmur Derin, evinin yakınındaki kuyuya düşen oğul ve babaya delikten ip attığı, fakat kurtarmak için gücünün yetmediği bilgisi alındı. Genç kadının çevredekilerden yardım istediğini, itfaiye ekipleri ve kurtarma ekiplerinin çağırıldığı öğrenildi. Ancak ekipler gelene kadar Aytuğ Demir’in metan gazı zehirlenmesi sebebi ile hayatını kaybettiği söylendi.

Eşiyle konuşan Aytuğ Demir’in son sözlerinin “Nefes alamıyorum” olduğu ve sonra bir daha sesinin duyulmadığı öğrenildi.

Başa dön tuşu