Medya

Şehrin neredeyse tamamı acil servise akın etti!

İl nüfusunun neredeyse hepsinin Acil Servise başvurduğu yer Afyonkarahisar. 2022 senesinde 550 bin hastanın Acil Servis’e gittiği görüldü. Afyonkarahisar ilinin zaten 744 bin olan nüfusunun 550 bininin Acil Servise başvurması adeta bir rekor oldu. Devlet Hastanesi Acil Servisine rekor hasta gelişine dair Başhekimi önemli açıklamalar yaptı.  

Afyonkarahisar ilinin 744 bin olan nüfusunun 550 bini Devlet Hastanesinin Acil Servisi’ne başvurdu. Hastanenin Başhekimi olan Op. Dr. Mehmet Duran’ın bu rakamlara dair “Daha çok Acil Servis’e gelen kişilerin ayakta hasta dediğimiz hastalar olduğunu görüyoruz.” ifadelerini kullandı.  

Dr. Mehmet Duran, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne 2022 senesinde hasta başvuru sayısının Acil Servis’ten bu kadar çok olmasına şöyle değindi, “2022 yılında Acil Servis’e gelen hasta sayısı polikliniğe gelen hasta sayısından çok daha fazla. 2022 senesinde 550 bin hasta Acil Servis’e başvurmuş. Rakamlar şehrin nüfusunun neredeyse tamamı” dedi.  

Acil durumu olmayan hastalar başvuruyor 

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nin Acil Servis’ine gelen hastaların hangi saatlerde geldiğine değinen Dr. Mehmet Duran şu açıklamaları yaptı:  

“Acil Servis’te özellikle akşamüzeri yoğunluk yaşanıyor. 16.00 ila 23.00 arasında ciddi bir yoğunluk yaşanıyor. Biz de bu nedenle gereklil personel ve ekipmanları ayarlamaktayız. Acile başvuran hastaların çoğunluğun ayakta hasta dediğimiz Acil Servis’e başvurmaması gereken kişiler olduğunu ve çoğunlukla gribal enfeksiyon hastaların olduğunu görüyoruz.” 

Başa dön tuşu