Medya

Manisalı işçilerin göbek atarak maaş zammı kutlaması

Manisa Alaşehir ilçesinde yapılan açıklamayla işçiler davullu zurnalı kutlama yaptı. Belediye Başkanı Öküzcüoğlu taşeron işçilere yeni haklarıyla beraber zam açıklaması yaptı. Belediye Başkanı Öküzcüoğlu, belediye binasının önünde açıklama yaptıktan sonra ortalık kutlama alanına dönüştü. En yüksek maaş 12 bin 724 TL olurken, en düşük maaş ise 11 bin 7 TL oldu.

Manisa’ya bağlı Alaşehir ilçesinde belediyede çalışan 438 taşeron işçiye zam haberi verildi ve göbek atarak kutlama yapıldı.

Bayram ikramiyesi ve çocuk yardımı

İşçilere seslenen Ahmet Öküzcüoğlu, “Maaşlara ortalama olarak yüzde 100’ün üstünde zam yapıldı. Temel haklarınız arttırıldı ve kadınlara pozitif ayrımcılık yapılmayacak. Belirlenen en yüksek maaş 12 bin 724 TL, en az ise 11 bin 7 TL oldu. İlk günkü şevkle ve verimli olarak çalışmanız, kilit parke taşına, bir litre mazota, kumuna sahip çıkmanız sizden isteğim. Bu maaşların ödenmesi için finansmanın çözülmesinden de bizler sorumluyuz. Her sene yeni yılda gıda paketi, ilköğretim öğrencileri için 500 TL, lise ve yüksek öğretim okuyan çocuklara 750 TL destek verilecek. Kadın çalışanlara ise doğum izinlerine ek olarak bir gün regl izni, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde 1 gün izin verilecek. Çünkü kadın demek Cumhuriyet demektir. Kurban Bayramında 6 yevmiye, ramazanda ise 400 TL, 29 Ekim’de 400 TL bayram ikramiyesi olacak.”

Başkanla işçiler beraber oynadı

Belediye Başkanı Öküzcüoğlu’nun yaptığı açıklamadan sonra işçilerle beraber kutlamayı davullu zurnalı yaptılar. İşçiler de maaş zammından mutlu olduklarını söyleyerek teşekkür etti.

 

Başa dön tuşu