Yunusemre

Manisa’da özel eğitim öğrencilerinin yetiştirdiği çiçekler parklara dikildi

Manisa’da Down sendromlu, otizmli ve zihinsel engelli öğrencilerin eğitim öğretim hayatın devam ettiği gördüğü Manisa Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademede sera kuruldu. Öğrencilerin bu serada yetiştirdikleri çiçekler kentte bulunan parklara dikiliyor.

Manisa Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademede, Down sendromlu, otizmli ve zihinsel engelli öğrencilerin çiçek yetiştirebilmesi için sera kuruldu. Öğrenciler bu serada elleri ile çiçek yetiştirirken,, yetişen çiçekler ise kendin peyzajını süslüyor.

Manisa’nın YunusEmre ilçesinde Keçiliköy Mahallesi’nde 11-27 yaş arası Down sendromlu, otizmli ve zihinsel engelli öğrencilerin eğitim aldığı Manisa Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademede “Sevgi Yeşeren Emekler Projesi” kapsamında sera kuruldu. 115 öğrencinin bulunduğu okulda eğitim gören bazı özel öğrenciler bu serada çiçek yetiştiriyor. Öğretmenler öğrencilere uygulamalı olarak süs lahanası ve hercai menekşe yetiştiriciliğinin nasıl yapıldığını anlatıyor. Serada yetişen çiçekler ise Şehzadeler ve Yunusemre belediyeleri ile Manisa Organize Sanayi Bölgesine bağlı park ve bahçelerin peyzajında kullanılıyor.

AA muhabirine açıklama yapan Okul müdürü Serdar Tekeli, kurdukları serada yılın ilk döneminde 16 bin çiçek ürettiklerini söyledi. Yapılan anlaşmalarla çiçeklerin çeşitli kurumlara verildiğini söyleyen Tekeli,  “Elde edilen gelirle öğrenciler ailelerine destek oluyor. Döner sermayemiz sayesinde çocuklarımız aile bütçelerine katkı sunuyor.” dedi.

Başa dön tuşu