Medya

Manisa halkı arasında bir seri katil! Cezaevinden çıktı yine öldürdü

Manisa’ya bağlı Saruhanlı ilçesinde yaşayan bir adamın 1984 ve 2003 senelerinde iki eşini öldüren şahsın imam nikahlı olan eşini de öldürdüğünden şüpheleniliyor.

Saruhanlı ilçesinin İstasyon Mahallesi’ndeki terk edilmiş bir binanın girişine M.M. (60) öldürülerek gömüldüğü polise bildirildi. İhbar üzerine ilçe emniyet müdürlüğü harekete geçti ve söylenen adreste gerçekleştirilen aramada kadının cansız bedeni bulundu.

Cenazesi bulunan kadının başında darp izi olduğu tespit edildi ve kesin ölüm nedeninin belirlenebilmesi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

Polis ekipleri, olayla ilgili olarak kadının beraber yaşadığı N.A.Y.’i (65) gözaltına aldı.

N.A.Y., çıkarıldığı hakimlik tarafından tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Zanlının daha önce iki eşini öldürdüğü öğrenildi

Diğer yandan zanlının 1984 tarihinde ilk eşi olan E.A.Y.’ı bıçaklayarak öldürdüğü ortaya çıktı. Cezaevinden çıkmasının ardından 2003 tarihinde ikinci eşi olan F.A.’ya ise ütüyle işkence yaptığı, F.A.’nın kaldırıldığı hastanede kurtarılamadığı öğrenildi.

Şüpheli Covid 19 tedbirleri sebebiyle tahliye edildi

Bu olayın ardından cezaevine giren şüphelenin 2 sene önce yeni Covid-19 tedbirleri kapsamında tahliye edildiği, 1 aydır merhum M.M. ile imam nikahlı olduğu öğrenildi.

Yapılan sorgulamada zanlı N.A.’nın akşam eve gittiğinde M.’yi ölü bulduğunu ve 2 cinayetten yattığı için kimse kendisine inanmaz diye polise söyleyemediğini ifade etti. Bu sebepten el arabası ile cesedi taşıyarak evine 50 metre uzaktaki terk edilmiş binanın girişine gömdüğü öğrenildi.

M.’nin başındaki darp izinin ise gömmeye çalıştığı esnada olduğunu ileri sürdü.

Başa dön tuşu