Yaşam

Lavabolarınızın giderine 1 kaşık dökün ve mucizevi etkilerine şahit olun!

Herkesin lavabolarından dönem dönem kötü kokular gelebiliyor. Bu kokulardan basit bir şekilde kurtulabilirsiniz! İşte formülü…

Bazen mutfaktaki lavabolarınız bazense tuvalet ve banyolarınızda bulunan lavabo giderlerinden gelen kötü kokulara şahit olabilirsiniz. Ne yaptıysanız kurtulamadığınız bu kokular için çok düşünmenize gerek yok! Çözümü çok basit hem de gözünüzün önünde! İşte tüm detaylar…

Evinizde bazen sebebini bilmediğiniz sizden olmasa bile alt veya üst komşularınızdan kaynaklanan istenmeyen kötü kokular oluşabilir. Ancak dert etmeyin. Çözümü çok basit! Herkesin evinde mutlaka bulunacak bu maddelerle söylediklerimizi harfiyen yerine getirin ve rahat edin!

MUHTEŞEM ÜÇLÜ: TUZ- SİRKE – KARBONAT

Her ne kadar yağlı yemek kalıntılarını lavabolarınıza dökmeseniz de bulaşıklardan akan yağlı sular lavabolarınızda birikerek kötü kokuları oluşturur. Bu sebepten tuz, sirke ve limon üçlüsünü şu şekilde uygulayın:

1 tencereye su alarak ateşte bu suyu ısıtın. Ardından bir bardak sirke ve bir avuç tuzu suya ilave edin, sonrasında karışıma biraz da karbonat ekleyerek suyu hemen lavabonuza dökün. Lavabonuz eskisinden hızlı suyu çekecek ve kötü kokulardan kurtulmuş olacaksınız!

VAZGEÇİLMEZ YÖNTEM: KAHVE TELVESİ

Herkesin evinde en az günde bir kere Türk kahvesi içiliyordur. İçtiğiniz kahve bardalarını yıkamak yerine telvelerini lavaboya dökün ve giderde ilerlemesi için üzerine bir miktar da sıcak su ilave edebilirsiniz. Yaptığınız bu yöntemle birlikte kahve telveleri giderlerde biriken yağ kalıntılarının çözülmesine yardımcı olacak.

Başa dön tuşu