Ekonomi

Kıyıda köşede Doları olan yaşadı! Selçuk Geçer tarihi zirveyi açıkladı: Dolar rekor kıracak

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer dolar kuruna ilişkin yeni tahminini açıkladı. Elinde doları olan yaşadı dolar borcu olan yandı. Dolar hemen o seviyeye gelecek.

Dolar tahminleri ile dikkat çeken ekonomist Selçuk Geçer’den bomba yorum geldi. Elinde doları olanlara müjdeli haberi veren Selçuk Geçer, dolar kurunun Ocak ayı sonunda geleceği rakamı açıkladı. Ünlü Ekonomist asıl Kıyamet senaryosunu ise Şubat ayı için çizdi. Doların tüm zamanların en yüksek seviyelerine geleceğini söyleyen Selçuk Geçer, “Bunlar bizim iyi günlerimiz” diyerek korkuttu.

Dolar yorumları ile son dönemlerin en dikkat çeken isimlerinden biri olan ekonomik Selçuk Geçer, Ocak ayı sonu ve şubat ayı için Dolar kurunu yorumladı. Şubat ayında doların tüm zamanların rekorunu kıracağını söyleyen Selçuk geçer, Türkiye’nin şu anda iyi günlerde olduğunu ancak Şubat ayından itibaren kıyametin kopacağını söyledi.

DOLAR ŞU ANDA 24 TL

Doların gerçek anlamda değerinin şu anda 24 lira olduğunu iddia eden Selçuk Geçer, hükümetinin elindeki araçlarla seçim gününe kadar doları kontrol altına almaya çalışacağını dile getirdi. Ancak bu artışı durdurmanın mümkün olmadığını da söyleyen Selçuk geçer, “Bu artışı durduramazlar. Ülkeye getirebilecekleri para için spekülatif fırsatlar da kurudu. Dolar önümüzdeki haftalarda yükselmeye başlayacak ve Şubat ayı sonuna kadar 24 liraya ulaşacak.” diye konuştu.

1 YILDA ÖDENECEK BORÇ 10 MİLYAR DOLAR

Kısa vadede doları kontrol altında tutmanın da mümkün olmayacağını söyleyen Selçuk Geçer, “Türkiye’nin kısa vadeli borcu tüm zamanların en yüksek seviyelerinde. 190 milyar dolara yakın bir yılda ödenecek borç var. Bu kadar kısa vadeli borçla doları daha fazla aşağıda tutamazsınız, yakında mümkün olmayacak. Tekrar tırmanmaya başlayacak.” dedi.

KÖTÜ GÜNLER YAKIN

Selçuk Geçer, Borsa İstanbul’un son durumunu da değerlendirdi. Bir kaç haftadan bu yana Borsada dalgalı performansa dikkat çeken Geçer, “Bu ivmeyle borsada hisse senedi almaya yeni başlayanlar için iflas ettik diyen acemiler. Bir ağlama duvarı değil burası. Emtia dolandırıcılarına soracaksınız çünkü borsa uçacak ben değil. Seni uyardığımda ‘biliyor musun’ demeyi biliyorsun. Bu arada bunlar senin güzel günlerin.” diye konuştu.

Başa dön tuşu