Medya

İnşaatın temelinde çökme olunca 14 kişi evinden oldu

Manisa Turgutlu’da bulunan inşaat temelinde çökme oluşmasıyla 4 ev tahliye edildi, 14 kişi evinden oldu.

Turgutlu Sevilitepe Mahallesi, Cemre Sokak ile Kuruçeşme Sokak arasındaki inşaatta olan, 14 kişiyi evinden eden çökme, temel kazısının olduğu bölgede gece saatlerinde oluştu.

Mahalledeki vatandaşların ihbarıyla beraber AFAD, itfaiye ve polis ekipleriyle beraber belediye ekipleri de bölgeye sevk edildi.

Üzümlü Sokak’ta 2 ev, Zengin ve Cemre Sokak’ta 1’er ev, toplam 4 ev boşaltıldı. 14 kişinin evlerinden tahliye edilmesiyle ilgili incelemeler yapıldı.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, muhabirlere verdiği açıklamada, “Gece saatlerinde bu kötü haberi aldık. Su patlağına sebep olan inşaat firması kazı çalışmasında yapmış. Bu patlak da göçük oluşmasına neden oluyor. Teknik ekiplerimiz ile inceleme yaptık, tehlikeli gözüken 4 evi boşalttık. Vatandaşlarımızın kalması için yer ayarlandı. Ancak kendileri yakınlarında, komşularında kalmak istiyor. Sabah saatlerinde gereken incelemeleri detaylı yapacağız. En büyük mutluluk can ve mal kaybı olmaması.” ifadelerine yer verdi.

Evlerde yaşayan vatandaşlar ise önce bir ses geldiğini, ardından evin sallandığını ve korkulacak boyutta olduğunu belirtti.

Sokakta güvenlik önlemleri alındı ve inşaatın bulunduğu bölgede inceleme çalışmaları başlatıldı.

Başa dön tuşu