Spor

Galatasaray’ın büyük transferi! Golcü için 63 milyon Euro

Lig’de lider durumda olan Galatasaray, yıldız golcü Serie A’da Fiorentina’da olan Sırp Luka Jovic’i kadroya almak istiyor. 

Galatasaray, en son Sassuolo’da olan milli oyuncu Kaan Ayhan’ı kadrosuna kattı ve hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor.  

Luka Jovic Galatasaray’a mı geliyor? 

Fanatik Gazetesi’nin yaptığı haberde Galatasaray’ın golcü arayışında olduğu iddia edildi. Transfer çalışmalarını son gaz yürüten Sarı Kırmızılı takımın şimdi 26 yaşındaki Fiorentina’da oynayan Luka Jovic’i kiralamak istediği ortaya atıldı. 

Fiorentina Jovic’i gönderecek mi? 

Galatasaray, Fiorentina ile görüşmeleri sürdürüyor. Sezon başladığında Serie A kulübü Real Madrid’den bedavaya bağladığı oyuncudan verim almadı. Şimdi genç oyuncuyu kiraya vermek istediklerini belirtiyor.  

En güçlü aday Galatasaray 

Transferle ilgili en güçlü adayın ise Galatasaray olduğu öğrenildi. Kontratta satın alma opsiyonu olarak bir madde ekleneceği de söyleniyor. 

Real Madrid’e 63 milyon Euro’ya transfer 

Jovic, Sırbistan’da kendini ispatlamasının ardından Benfica’ya 6.6 milyon Euro’ya transfer oldu. Arkasından Bundesliga ekibi ile Frankfurt’a 22 milyon Euro’ya geçti ve Almanya’da sergilediği performanstan sonra Real Madrid’e 63 milyon Euro’ya geçti.  

İspanya’da Jovic işler istediği gibi olmayınca E.frankfurt’a kiralanıp geri döndü ve sezon başında ise bonservissiz şekilde Fiorentina’ya geçti. Şimdiye kadar Serie A’da 3 gol kaydeden Jovic yeniden atağa geçmeye çabalıyor.  

Galatasaray’ı takipte 

Galatasaray’ın da takipçisi olan Luka Jovic sosyal medyada gözlemliyor. 26 yaşındaki yıldız futbolcu için Galatasaray takipçileri seferber oldu. 

Aynı menajerlik

İtalyan basınında ise Sarı Kırmızı kulübün Haris Seferovic ve Luka Jovic’in aynı menajerlik şirketinde olduğu öğrenildi. 

Başa dön tuşu