Ekonomi

Asgari ücretliye büyük ikramiye çıktı! Başvuru şartı yok, geri ödeme yok, tam 3 bin 679 TL ikramiye hesaplara yatacak

Asgari ücretli bayram edecek. Resmen büyük ikramiye vurdu. Maaş zammına ek tam 3 bin 679 TL ikramiye hesaplara yatacak. Ödeme tarihleri de belli oldu.

Asgari ücretliye büyük ikramiye çıktı! Başvuru şartı yok, geri ödeme yok, tam 3 bin 679 TL ikramiye hesaplara yatacak. Asgari ücretli çalışanlara son dakika müjdesi geldi. İkramiye ödemesi tarihleri belli oldu. Her yıl cumhurbaşkanlığı kararıyla verilen ikramiye ödemelerinin ilk yarı tutarı 27 Ocak tarihinde hesaplara geçiyor. İkinci yarı tutarı için ise 17 Nisan tarihi verildi. Madencilere yapılacak olan ikramiye ödemelerinin tarihi ise 22 Aralık oldu. Madenciler ikramiye ödemelerini tek seferde aralık ayında alacak. Asgari ücretle ikramiye ödemesi ile ilgili merak edilenler haberimizde…

Devlet tarafından 6772 sayılı kanun kapsamına giren asgari ücretle çalışanlara ek ödeme veriliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile ek ödemeye ilişkin tarihler belli oldu. Resmi Gazete’de yayımlanan ve yürürlüğe giren karara göre asgari ücretle çalışanların maaşlarını ek ödemeleri 27 Ocak tarihinde hesaplara yatacak. Bununla da bitmedi ikinci yarı ödemeler ise 17 Nisan tarihinde hesaba geçecek. Milyonlarca asgari ücretle çalışan bu haberle birlikte sevinçten havalara uçacak.

ÖDEME TARİHLERİ AÇIKLANDI

Asgari ücretli olarak çalışan ya da devlet memuru statüsünde olan kişilere verilecek olan ilave tediye ödemeleri için 2023 tarihleri açıklandı. Cumhurbaşkanlığı kararına göre bu yıl devlet ya da devlete bağlı kurumlarda çalışanlara verilecek ek ödemelerin ilk yarısı 27 Ocak tarihinde hesaplara geçecek. İkinci yarı için ise ödeme tarihi 17 Nisan 2023 oldu. Sadece madenciler istisna kapsamına alındı. Madencilere yapılacak olan ödemelerin 22 Aralık tarihinde tek seferde yapılacağı öğrenildi.

MAAŞA EK 3 BİN 679 TL ÖDEME GEÇECEK

Asgari ücretli olarak devlete bağlı kurum ya da kuruluşlar da çalışan kişilere her yıl ilave tediye ödemesi veriliyor. 2023 yılı için ödeme tarihleri belli olurken ödeme tutarı da açıklandı. Maaşa ek verilecek olan ödemenin 3679 TL olduğu öğrenildi. Yani asgari ücretliler zamlı maaşlarına ek olarak 3679 TL ilave ödeme olacak. Bu ödemeler için herhangi bir başvuru ya da şart gerekmiyor. Sadece devlete bağlı kurum ve kuruluşlar da asgari ücretli olarak çalışıyor olmak yetiyor. Çalışanların bildirim yapmadan alacakları ek ödemeler doğrudan maaş hesabına yatıyor.

DEVLET ÖDEME YAPIYOR

Asgari ücretle çalışanlara ikramiye ödemesi devlet tarafından yapılıyor yani işverenler bu ödemeyi yapmıyor. Cumhurbaşkanı kararıyla yapılan ödemeler 6772 sayılı kanun kapsamında hesaplara yatırılıyor. Yani bu kanun kapsamında çalışan tüm asgari ücretliler ödemeden faydalanabiliyor. Başvuru şartı yok herhangi bir koşul aranmıyor doğrudan 27 Ocak tarihinde ek ödemeyi hesabınızdan çekebilirsiniz.

Başa dön tuşu